Sale

FITNESS AUTHORITY Xtreme Glutamine 500g

Xtreme Glutamine to czysta, zmikronizowana glutamina. Ten aminokwas jest jednym z najczęściej stosowanych preparatów w sportach, zarówno siłowych jak i wytrzymałościowych. 

More details

56,00 zł

80,00 zł

-24,00 zł

58,10 zł per 500g

Dodaj do listy życzeń

Darmowa dostawa obowiązuje od 300,00 zł z wykluczeniem kosztu dostawy.

 • Xtreme Glutamine to czysta, zmikronizowana glutamina. Ten aminokwas jest jednym z najczęściej stosowanych preparatów w sportach, zarówno siłowych jak i wytrzymałościowych.

  Dostarcza budulca do regeneracji komórek oraz zwiększa syntezę białka i glikogenu.

  Wspiera proces dostarczania glukozy (głównego źródła energii) do mięśni.

  Jest jednym z najpowszechniejszych aminokwasów w organizmie człowieka.

  Podczas ćwiczeń fizycznych komórki mięśniowe tracą glutaminę. Wzrost poziomu glutaminy przed treningiem hamuje ten proces, co pozwala zachować więcej masy mięśniowej. Glutamina jest także silnym przeciwutleniaczem - skutecznie obniża poziom wolnych rodników. Około połowa z aminokwasów w mięśniach składa się z glutaminy. Jednak pomimo tej powszechności, tylko część glutaminy może być produkowana przez organizm.

  Glutamina w organizmie jest w ciągłym obrocie, co oznacza, że część jest wytwarzana, a część ulega przemianom w tym samym czasie. Z tego względu tak istotne jest zapewnienie odpowiedniej ilości glutaminy z żywnością.

  ZAPOTRZEBOWANIE
  Badania wskazują, że kulturyści i sportowcy powinni spożywać codziennie od 0,5 do 1 grama glutaminy na kilogram masy ciała. Oznacza to, że osoby o wadze 80 kg powinny spożywać 40-80 g glutaminy dziennie. Dlatego warto uzupełniać dietę o glutaminę.

  ZALECANE DAWKOWANIE
  Spożywać 5 g glutaminy dziennie. Porcję sproszkowanego produktu należy zmieszać z 200 ml wody lub soku i spożyć bezpośrednio po przebudzeniu lub po treningu lub po intensywnym wysiłku fizycznym. Można stosować również przed snem.

  SKŁAD
  Porcja 5g
  Ilość porcji 100

  Skład
  Wartość energetyczna 0 kJ / 0 kcal
  Białka (jako L glutamina) 5g
  Węglowodany (w tym cukry) 0 g (0 g)
  Tłuszcze (w tym nasycone kwasy tłuszczowe) 0 g (0 g)

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: