Bestsellery

SARM  Jest 9 produktów.

Najnowszej generacji suplementy diety.
Ze względu na dużą szkodliwość steroidów anaboliczno-androgennych, od wielu już lat trwają prace nad stworzeniem “idealnego sterydu anabolicznego”. Powinien on charakteryzować się maksymalnym działaniem nasilającym procesy anaboliczne i niwelującym skutki uboczne, związane z wpływem sterydu na układ hormonal...

Najnowszej generacji suplementy diety.
Ze względu na dużą szkodliwość steroidów anaboliczno-androgennych, od wielu już lat trwają prace nad stworzeniem “idealnego sterydu anabolicznego”. Powinien on charakteryzować się maksymalnym działaniem nasilającym procesy anaboliczne i niwelującym skutki uboczne, związane z wpływem sterydu na układ hormonalny. Skutkiem tych badań jest tzw. SARM.

SARM to selektywne modulatory receptorów androgenowych. Są to grupy substancji chemicznych łączących się z receptorami, powodujące wywołanie reakcji. Środki te zostały odkryte w latach 90, pierwsze testy wykazały bardzo dobre efekty w postaci przyrostu tkanki mięśniowej oraz przeciwdziałaniu rozrostu prostaty, co ma często miejsce podczas stosowania sterydów anabolicznych. Dzięki korzystnemu działaniu zostały wprowadzone do farmaceutyki jako alternatywa dla stosowania anabolików np. przy chorobach mocno wyniszczających organizm – nowotwory, zanik mięśni – jednak bez negatywnego wpływu na organizm.

Wybrane substancje z grupy SARM i ich rozbudowane opisy.

  1. MK-2866 (Ostaryna, Ostarine)
  2. MK-677 (Ibutamoren)
  3. LGD-4033 (Ligandrol)
  4. RAD-140 (Testolone)
  5. S4 (Andarine)
  6. SR9009 (Stenabolic)
  7. GW-501516 (Cardarine, GW-1516, GSK-516 lub endurobol)
  8. YK-11

2.)

Na obecną chwile nie istnieje oficjalny podział SARM w grupy o konkretnym przeznaczeniu. Jednak możemy podzielić je w nieumowny sposób na wpływające mocniej na dany zakres stymulacji. W tej sprawie najlepiej zapoznać się z opisem środka ze strony producenta.
– rozbudowa masy mięśniowej: Rad-140, LGD-4033, Andarine S4

– przyrost siły: MK2866 (Ostarine)Rad-140

– wspomagające budowę czystej masy mięśniowej i do celów redukcyjnych: SR-9009, GW-1516, MK-677

3.)

Nie, selektywne modulatory receptorów androgenowych to środki o podobnym działaniu jak sterydy anaboliczne, ale pozbawione skutków ubocznych.
Najważniejsze korzyści z SARM:

– Nie konwertują do estrogenu jak syntetyczny testosteron.

– Doustna forma podania, brak problematycznej iniekcji.

– Brak grupy metylowej – nie uszkadzają wątroby.

– Brak lub znikome blokowanie układu HPTA.

– Legalność zakupu i posiadania!

– Brak angażowania enzymu metabolizującego sterydy, reduktazy – brak możliwości powstania DHT.

4.)

Porównując do sterydów anabolicznych szkodliwość jest znikoma. SARM może minimalnie podnieść wyniki prób wątrobowych, ale nie są toksyczne bo nie zawierają grupy metylowej. Wątroba, nerki czy układ pokarmowy nie będą obciążone w takim stopniu jak przy anabolikach. Ponadto po użyciu SARM brakuje opinii na występowanie dolegliwości takich jak:

-trądzik, wirylizacja

-nadciśnienie tętnicze

-retencja wody

-problemy gastryczne

-łysienie androgenowe

5.)

Suplementacja SARM to indywidualne dawkowanie dla każdego z produktu – sugerujmy się wytycznymi od producenta. W przypadku łączenia kilku produktów, warto zasięgnąć rady specjalistów ds. suplementacji.

6.)

Na rynku jest wiele sklepów sprzedających SARM, jednak podobnie jak w kwestii sterydów, zdarzają się podróbki. Dlatego należy korzystać z dużych sklepów ze sprawdzonym asortymentem. W przypadku produktów firmy Pro nutrition Brawn Nutrition oryginalność jest pewna.

More
Widok 1 - 9 z 9 produktów