Bestsellery

Doping Jest 20 produktów.

Zapoznaj się dobrze ze składem, zastosowaniem i dawkowaniem podanych produktów.

Nowo wyodrębniona grupa z reguły niesteroidowych związków, obejmująca zaawansowane w swoim działaniu substancje anaboliczno-androgenne.

Ligandy zaliczane do SARMs wykazują wysoką selektywność w pobudzaniu wybranych receptorów androgenowych (AR) zlokalizowanych w ustr...

Zapoznaj się dobrze ze składem, zastosowaniem i dawkowaniem podanych produktów.

Nowo wyodrębniona grupa z reguły niesteroidowych związków, obejmująca zaawansowane w swoim działaniu substancje anaboliczno-androgenne.

Ligandy zaliczane do SARMs wykazują wysoką selektywność w pobudzaniu wybranych receptorów androgenowych (AR) zlokalizowanych w ustroju, poprzez co koncentrują się na rozbudowie wyłącznie określonych struktur organizmu. Jako pełni agoniści AR umiejscowionych w tkance mięśniowej przyspieszają regenerację oraz wymuszają ponadprzeciętny rozrost mięśni. Przejawiając tożsame właściwości względem kośćca, usprawniają mineralizację i rozwój układu kostnego, wspierając poprzez to tworzenie solidnej podstawy dla szybko rozbudowującego się garnituru mięśniowego. Nie będąc z kolei zdolnymi do całkowitej aktywacji AR usytuowanych w gruczole krokowym, nie prowadzą do rozrostu prostaty, stanowiąc tym samym bezpieczniejszą alternatywę dla steroidów androgenno-anabolicznych (AAS).
 

Sterydy anaboliczne czy prohormony? Mnóstwo osób zadaje sobie takie pytanie. Zastanawiasz się nad sięgnięciem po prohormony, jednak czujesz, że nie masz wystarczająco dużo informacji na ich temat? Postaramy się to zmienić. W poniższym artykule znajdziesz wszystkie za i przeciw.

Kiedy myślisz o kulturystyce i sportach siłowych, to w jaką stronę płyną Twoje myśli?

Zapewne, tak jak w przypadku większości  ludzi– w stronę sterydów. Pomimo tego, że naturalna kulturystyka zyskała w ostatnich latach na popularności, to trend ze „starych gym’ów”, uwzględniający olbrzymie mięśnie nadal się utrzymuje. Często, aby uzyskać takie rezultaty, ludzie  decydują się na użycie nielegalnych i potencjalnie niebezpiecznych sterydów. O wiele rzadziej słyszy się natomiast o całkiem blisko spokrewnionych suplementach, a mianowicie – prohormonach. 

Choć te substancje pozornie mogą być łatwe do pomylenia z klasycznymi anabolicznymi sterydami, prohormony jest to oddzielna grupa suplementów, z którą na pewno warto zapoznać się bliżej (chociaż teoretycznie). Kiedy myślisz o klasycznych sterydach, prawdopodobne jest, że wyobrażasz sobie ogromne i szybko rosnące mięśnie, olbrzymią siłę i ponadprzeciętną wytrzymałość. Rzeczywiście, takie efekty są znakiem rozpoznawczym sterydów. Tak właśnie działa w organizmie syntetyczny testosteron – mekka przyrostu mięśni.

Stosowanie sterydów wzmacnia naturalną zdolność organizmu do przyrostu mięśni, redukcji tłuszcz i zwiększania wytrzymałość. Oczywiście, z tymi plusami idą także niebezpieczne skutki uboczne. To właśnie doprowadziło do ich zakazu. I oto nadchodzą prohormony.

Przede wszystkim musimy jasno wyjaśnić różnice między sterydami anabolicznymi a prohormonami.

Dlaczego?

Ponieważ smutnym faktem jest to, ze bardzo wiele osób nie jest świadoma realnych różnic między tymi substancjami. A są one zasadnicze!

Sterydy vs prohormony

Jeśli chodzi o syntetyczne sposoby zwiększania i wzmocnienia mięśni oraz siły i wytrzymałości, istnieje kilka metod. Podczas, gdy klasyczne sterydy anaboliczne działają jak hormon w organizmie inne suplementy (różnego rodzaju boostery) niejako zachęcają organizm do wzmożonej produkcji własnych hormonów. Prohormony natomiast są z zupełnie innej bajki.

Dlaczego?

Ponieważ posób, w jaki wpływają na ciało jest unikalny.

Prohormony zostały po raz pierwszy wprowadzone do świata suplementów w 1996 roku przez chemika – Patricka Arnolda. Początkowo prohormony były reklamowane jako bezpieczniejsza, tańsza i legalna wersja klasycznych sterydów anabolicznych. Od momentu, gdy pojawiły się na scenie, powstało wiele bardzo różnych rodzajów prohormonów.

Tym, który zyskał najwięcej pochwał i na długo przykuł naszą uwagę był 1-AD. Prohormon ten zmieniał się w organizmie w testosteron, a efekty jego zażywania były bardzo porównywalne z efektami sterydów.

Ważnym jest, aby pamiętać, że prohormony nie są ani sterydami ani hormonami. Jednak w ciele zachowują się niemalże jak te pierwsze. Pomimo tego, że pod wieloma względami blisko im do sterydów nie można zapominać o dzielących je różnicach!

Jak działają prohormony?

Sposób działania prohormonów w ciele jest dość prostu. W dużym skrócie działają uzupełniająco w stosunku do hormonów, które już posiadasz, zwiększając ich efektywność.

Można myśleć o nich jako o naturalnym impulsie dla istniejących już hormonów w organizmie. Dla insuliny, jest proinsulina. Dla testosteronu, jest pro-testosteron. Prohormony po prostu wzmacniają oddziaływanie hormonów, które krążą w ciele. Przekłada się to na pożądane efekty, takie jak wzrost masy mięśni, wytrzymałości, zdolności spalania tłuszczu i siły.

Nie popełnij podstawowego błędu. Zasadniczą różnicą między sterydami a prohormonami jest to, że aplikując je – nie wprowadzamy do ciała żadnych nowych hormonów. Pracują one tylko i wyłącznie na tym co już mamy w organizmie. Kiedy kulturysta przyjmuje prohormon, jest on enzymatycznie przekształcany w hormony anaboliczne. To z kolei zwiększa poziom hormonów odpowiedzialnych za wzrost mięśni, takich jak testosteron.

Ponieważ testosteron oprócz wpływu na zwiększenie się poziomu masy mięśniowej odpowiada także za wzmożoną redukcję tłuszczu otrzymujemy efekt, który w warunkach „naturalnych” nie jest możliwy. Aktualnie prohormony są dostępne w wielu formach – pigułki, plastry, kapsułki oraz w formie płynnej. 

Prohormony pojawiły się na scenie sportowej w dużej mierze jako alternatywa dla nielegalnych hormonów anabolicznych, o których wszyscy słyszeliśmy. Przemysł starał się wprowadzić legalną opcję po tym, jak sterydy anaboliczne stały się zakazane (chociaż obecnie wiele z pierwotnych prohormonów jest również poza nawiasem prawa).

Pomysł polegał na tym, żeby zamiast wstrzykiwać do ciała dawką hormonu, prohormony mogłyby po prostu podsycać te hormony, które były już w obiegu. Koniec końców ma to ten sam efekt, ale przez długi czas omijało biurokrację. Jednak w 2004 r. George W. Bush podpisał nowelizację ustawy dotyczącej sterydów anabolicznych (Anabolic Steroid Control Act). To spowodowało, że suplementy te stały się także nielegalne.

Akt ten objął swoim działaniem wszystkie „markowe” sterydy i prohormony. Z wieloma kultowymi pozycjami  świat kulturystyki musiał pożegnać się na zawsze (przynajmniej oficjalnie).

Jednak przemysł suplementacyjny rządzi się swoimi prawami, a ustawy posiadają wiele luk, z których producenci chętnie korzystają. Nowe produkty, które są wypuszczane obchodzą obowiązujące przepisy i funkcjonują na rynku, dopóki nie zostaną uznane za niezgodne z prawem.

W ciągu ostatnich 10 lat nastąpiły liczne zmiany i rozwój na rynku. Doprowadziło to do stworzenia skutecznych, w 100% legalnych i tanich opcji, po które można sięgać.

Ustawa podpisana w 2004 roku wprowadziła pewne utrudnienia w USA, ale rynek jest zdeterminowany, producenci również. Poprzez kreatywne podejście do tematu udało się stworzyć substancje, które są i jeszcze długo pozostaną dostępne, legalne i względnie bezpieczne.

Czy prohormony są dla Ciebie odpowiednie?

Pomimo dobrego przyjęcia prohormonów przez kulturystyczny świat oraz ich niezaprzeczalnych efektów, są one,  jak każdy suplement, który wprowadzasz do organizmu, obarczone są one pewnymi efektami ubocznymi, których należy być świadomym. Klasyczne działania niepożądane spowodowane przez prohormony wahają się od nieprzyjemnych do ciężkich. Mogą powodować wszystko, począwszy od trądziku, ginekomastii (lub powiększania tkanki piersiowej), wypadania włosów, huśtawki nastroju, a nawet uszkodzenia wątroby, ponieważ są one przetwarzane właśnie przez nią.

Aby zrozumieć, dlaczego prohormony mogą mieć niepożądane skutki uboczne, ważne jest, aby zrozumieć, jak przetwarzane są w ciele. W skrócie każdy z nas ma wiele receptorów w organizmie, które przetwarzają prohormony.

More
Widok 1 - 20 z 20 produktów