Bestsellery

Węglowodany i Izotoniki Jest 19 produktów.

Podstawowe i najważniejsze źródło naszej energii to oczywiście węglowodany. Jak wybrać najlepsze?

Węglowodany różnią się między sobą długością łańcuchów. Proste, takie jak glukoza czy dextroza, natychmiastowo dostarczają nam energii. Silnie wpływają na tzw. wyrzut insulinowy. Węglowodany złożone uwalniają energię o wiele wolniej. Przez to są ba...

Podstawowe i najważniejsze źródło naszej energii to oczywiście węglowodany. Jak wybrać najlepsze?

Węglowodany różnią się między sobą długością łańcuchów. Proste, takie jak glukoza czy dextroza, natychmiastowo dostarczają nam energii. Silnie wpływają na tzw. wyrzut insulinowy. Węglowodany złożone uwalniają energię o wiele wolniej. Przez to są bardzo stabilnym jej źródłem. Szybkie uzupełnienie glikogenu pozwala utrzymać wysoką wydajność. Wpływa to znacząco na rozwój tkanki mięśniowej. Warto pamiętać, że węglowodany pomagają także w transporcie kreatyny. Sprawdź węglowodany najlepszych producentów: ACTIVLAB i Fitness Authority.

Carbo to preparat, który przez wiele osób jest niedoceniany. Umiejętnie wykorzystany może gwarantować o wiele lepsze treningi, a także regenerację po treningu. Suplementy diety dla mężczyzn, jak widać na tym przykładzie, mogą być tanie i bardzo skuteczne. O tym dlaczego warto stosować carbo poniżej!

Czym jest preparat carbo?

Suplement diety znany jako odżywka carbo to preparat składający się w głównej mierze z węglowodanów. Jego głównym zadaniem jest więc szybkie i skuteczne uzupełnienie w organizmie pokładów energii, które mogą być zużyte podczas intensywnych treningów lub jako dobry środek na odzyskanie sił po wysiłku fizycznym.


Skład odżywek typu carbo jest dodatkowo wzbogacony o liczne witaminy oraz minerały, które ułatwiają szybkie wchłanianie się produktu. Istnieją również produkty, które są wzbogacone o związki charakteryzujące się działaniem podobnym do formuł przedtreningowych. Dzięki nim działanie preparatu ulega dodatkowemu spotęgowaniu. W dodatku zaletą odżywki węglowodanowej jest jej stosunkowo niska cena w porównaniu do innych suplementów. Dzięki temu suplementacja preparatami carbo jest nie tylko skuteczna, ale również ekonomiczna dla naszego budżetu.


Warto dodać, iż jest to jeden z suplementów diety, który przeznaczony jest dla każdego, kto prowadzi aktywny tryb życia. Odżywki typu carbo znajdują zastosowanie w różnych dyscyplinach sportowych, a nie są to (jak się błędnie przyjmuje) produkty ukierunkowane tylko dla sportów siłowych. Jego stosowanie powinny jednak z lekarzem przedyskutować osoby cierpiące na cukrzycę.

Kiedy należy go stosować?

Suplementacja odżywkami typu carbo nie ma określonego schematu. Preparaty węglowodanowe najlepiej sprawdzają się jako element suplementacji okołotreningowej i właśnie w taki sposób jest ona głównie stosowana. Patrząc przez pryzmat takiego podejścia do stosowania, carbo można stosować na trzy sposoby:

– przed treningiem – wówczas węglowodany dostarczają niezbędnej energii przed wysiłkiem fizycznym do wykonania kompletnego treningu;

 

– w czasie treningu – w takiej formie preparat będzie na bieżąco uzupełniać glikogen, który zostaje zużywany w czasie długich oraz wyczerpujących sesji na siłowni;

 

– po treningu – jako element suplementacji potreningowej mającej na celu dostarczyć niezbędnych składników zmęczonemu organizmowi. W tym przypadku carbo odbuduje pokłady energii zużyte w czasie wysiłku fizycznego i skutecznie zapobiegnie przed działaniem szkodliwego katabolizmu.

Polecamu Olimp Carbonox Biotech Carbox

Napoje izotoniczne pozwalają na szybkie wyrównanie poziomu wody i elektrolitów. Nawet kilkuprocentowy ubytek płynów gwałtownie zmniejsza siłę mięśni oraz wytrzymałość organizmu. Dlatego izotoniki przeznaczone są dla sportowców, którym zależy na utrzymaniu gospodarki wodno-elektrolitowej na właściwym poziomie. Gwarantują dobre nawodnienie mięśni oraz pozwalają na szybkie uzupełnienie glikogenu. W naszej ofercie znajdziesz najlepsze napoje izotoniczne, które szybko nawadniają organizm, poprawiają jego wydolność i siłę mięśni oraz gaszą pragnienie.

More
Widok 1 - 19 z 19 produktów