Minerały

Minerały, czyli mikroelementy i makroelementy odgrywają kluczową rolę w funkcjonowaniu naszych organizmów. Ich obecność jest niezbędna przy przeprowadzaniu praktycznie wszystkich procesów metabolicznych, nasze ciała po prostu nie byłyby w stanie działać, gdyby nie one. Występują w formie kationów i anionów, związane w zjadanych przez nas pokarmach oraz pitych napojach, aczkolwiek obecnie produkty które spożywamy często nie zawierają odpowiedniej ilości minerałów, toteż musimy przyjmować je z innych źródeł - przez suplementację.

Czy to bezpieczne?

Suplementy diety zawierają różne mieszanki minerałów, niezbędnych do podtrzymania funkcji życiowych organizmu. Ich stosowanie jest zupełnie bezpieczne tak długo, jak nie przekracza się zalecanych dziennych dawek. O wiele większe niebezpieczeństwo niż przyjmowanie odpowiedniej ilości minerałów w formie suplementów sprawia niedobór, któregokolwiek z nich - zbyt mała ilość wapnia może powodować osteoporozę, zaburzenia układu nerwowego czy niekontrolowane skurcze mięśni. Skurcze powodować może też niedobór magnezu, który odpowiada również m.in. za odpowiednią pracę układu krwionośnego. To tylko dwa spośród naprawdę wielu minerałów, a jak widać - ich brak potrafi nieść poważne skutki.

Jakie minerały wybrać?

Polecamy zapoznanie się z charakterystyką różnych minerałów i poznaniem składów naszych suplementów. Dobierane suplementy powinno dopasowywać się do diety, natomiast bardzo trudno jest przedawkować minerały, toteż uniwersalne suplementy można stosować właściwie zawsze. Na niedobory składników mineralnych narażeni jesteśmy często zimą, gdy spożywamy posiłki o mniejszej różnorodności, często z mniejszą ilością warzyw i owoców. Poza tym warto obserwować występowanie u siebie charakterystycznych symptomów - jeśli od czasu do czasu łapią nas skurcze warto rozważyć suplementację magnezu. Jeśli tworzą nam się zajady, czujemy osłabienie i jesteśmy bladzi - należy spożywać żelazo. Powinniśmy obserwować objawy swojego ciała, a w ramach profilaktyki przyjmować szerokie spektrum minerałów.

Jest 37 produktów.

Pokazano 1-24 z 37 pozycji

Aktywne filtry

Indeks: 5901330033582

Magnez

Witaminy OLIMP TRI-Mag B6 30tab

Po raz kolejny postanowiliśmy odpowiedzieć na potrzeby naszych Klientów (podnosząc poprzeczkę sobie oraz rynkowi suplementacyjnemu) i wprowadzić na rynek, prawdziwie innowacyjny produkt skomponowany tak, by maksymalnie ograniczyć postępujące po treningu uszkodzenie mięśni oraz szybko i skutecznie stymulować ich regenerację. 

7,00 zł
W magazynie

ZMA

Witaminy BioTechUSA ZMAttack 60 kaps.

BioTechUSA ZMAttack to preperat zawierający połączenie najwyższej jakości magnezu, cynku oraz witaminy B6. Preparat BioTechUSA ZMAttack wspomaga procesy anaboliczne i pomaga zahamować nocny katabolizm oraz wspomaga glęboki, spokojny i relaksujący sen.

34,00 zł
W magazynie

Magnez

Produkt specjalny VIVIO Siarczan magnezu 1000 g

VIVIO Siarczan magnezu to preparat dostarczający magnezu w formie wysoko wchłanialnego siarczanu - niezwykle istotnego pierwiastka pełniącego wiele istotnych funkcji w organizmie ludzkim; produkt w formie bezbarwnych, bezwonnych płatków lub kryształów, przypomina sól kuchenną;

12,00 zł
W magazynie

Indeks: 5902232610956

Magnez

Minerały OSTROVIT MgZB 90 tab

Najlepszy stosunek cena/jakość. Magnez w postaci cytrynianu i mleczanu. 300% zalecanego dziennego spożycia cynku. Wysokie stężenie Witaminy B6 Wpływa korzystnie na regeneracje. 45 porcji w opakowaniu.

19,00 zł
W magazynie

Indeks: 5901330022685

Magnez

Minerały OLIMP Chela-Mag B6 Forte 60 kaps

OLIMP Chela-Mag B6 Forte to preparat uzupełniający dietę w cenny pierwiastek jakim jest magnez, działa m.in. na prawidłową pracę mózgu, niweluje skutki stresu i wspiera możliwości wysiłkowe osób trenujących; zawiera wysokiej jakości chelatowany magnez (bisglicynian magnezu) firmy ALBION®;

25,00 zł
W magazynie