L-Karnityna

L-karnityna to naturalna pochodna aminokwasu, bardzo często przyjmowana w formie suplementu. Jest ona odpowiedzialna za transportowanie kwasów tłuszczowych do komórek, gdzie zostają przetworzone na energię. Ciało każdego człowieka wytwarza l-karnitynę z aminokwasów lizyny oraz metioniny. Aby produkcja utrzymała się na odpowiednim poziomie, niezbędna jest spora ilość witaminy C. Składnik znajduje się także w mięsie, zwłaszcza w wołowinie i wieprzowinie oraz rybach. Jest on magazynowany przede wszystkim w mięśniach oraz śladowo w wątrobie i krwi. Działanie l-karnityny, oprócz wspomnianej już funkcji transportowania kwasów tłuszczowych, polega na zwiększaniu dopływu tlenu do mięśni, zwiększaniu przepływu krwi i wytwarzaniu tlenku azotu, co pozwala opóźnić uczucie zmęczenia podczas treningu i zmniejszaniu bolesności mięśni. Na niedobory l-karnityny szczególnie narażeni są weganie, gdyż ilość składnika w warzywach i owocach jest bardzo niewielka. Przyczyną niewystarczającej ilości składnika w organizmie mogą być również zaburzenia pracy serca, nerek oraz wątroby, ponadto niedoczynność tarczycy, choroby mięśni, otyłość oraz nadmierny wysiłek fizyczny.

L karnityna - jak stosować? Efekty spożywania suplementu

Dawkowanie l-karnityny powinno być zawsze zgodne z informacjami znajdującymi się na opakowaniu. W tym przypadku kluczowe jest jednak regularne przyjmowanie suplementu, gdyż wyróżnia się on długofalowym działaniem. Opinie na temat l-karnityny są bardzo pozytywne. Osoby ją przyjmujące mogą liczyć na lepsze funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zniwelowanie uczucia przewlekłego zmęczenia oraz poprawę koncentracji. Składnik jest szczególnie doceniany przez sportowców, którzy wskazują na jego zaletę związaną z wydłużeniem czasu wysiłku oraz zwiększeniem jego intensywności. L-karnityna jest bezpiecznym suplementem, a skutki uboczne związane z jej przyjmowaniem praktycznie nie występują. Ewentualne dolegliwości przy długotrwałym stosowaniu mogą mieć postać łagodnych nudności i uczucia dyskomfortu w żołądku.

Jaka jest najlepsza l-karnityna? Suplementy z naszej oferty

W naszym asortymencie można znaleźć suplementy wielu znanych i renomowanych marek, których produkty wyróżniają się nie tylko wysoką skutecznością, ale również bezpieczeństwem stosowania. Oferujemy l-karnitynę m.in. takich producentów jak TrecNutrition, OLIMP Sport Nutrition, ActivLab, FitMax, USA Sports Labs, OstroVit, BioTechUSA, IHS Technology, FORMOTIVA, Biogenix oraz Essence. Suplementy są dostępne zarówno w formie kapsułek, tabletek musujących i płynów. Cena oferowanej przez nas l-karnityny należy do bardzo konkurencyjnych.

Jest 39 produktów.

Pokazano 1-39 z 39 pozycji

Aktywne filtry

Zestawy Promocyjne

IDEALNY ZESTAW DLA MAMY: Promaker Omega 3 + BiotechUSA Multivitamin For Women + Essence L-Carnitine

Recenzje: 0

IDEALNY ZESTAW DLA MAMY, KTÓRY ŚWIETNIE SPRAWDZI SIĘ JAKO PREZENT. PROMAKER Omega 3 - wspomagają odbudowę masy mięśni szkieletowych, a także zapobiegają utracie masy mięśniowej, związanej z procesem starzenia się. Zwiększają poziom leptyny, która pomaga kontrolować apetyt i pozytywnie wpływa na redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej; BiotechUsa...

90,00 zł
Dostępny

Spalacze tłuszczu

SPALACZ TŁUSZCZU OSTROVIT L-CARNITINE 1250 60 kaps

Recenzje: 0

Ostrovit Supreme Capsules L-Carnitine to najnowszy suplement diety kultowej polskiej firmy. Zawiera winian l-karnityny. Idealny dla osób aktywnych fizycznie i mających na celu redukcję tkanki tłuszczowej oraz poprawę wytrzymałości sercowo-naczyniowej. Nasila lipolizę i reguluje poziom cukru we krwi, co w efekcie pomaga nam w uzyskaniu wymarzonej formy

29,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Spalacze tłuszczu

Spalacz tłuszczu Ostrovit L-carnitine SHOT+ 80ml

Recenzje: 0

L-karnityna jest substancją niezbędną w energetycznych przemianach kwasów tłuszczowych. Gdy mięsnie potrzebują energii do wykonania wysiłku fizycznego, L-karnityna "wyławia" z krwi cząsteczki tłuszczu i transportuje je do wnętrza komórek, w których kwasy tłuszczowe zostają przekształcone w energie.

2,89 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Spalacze tłuszczu

Spalacz tłuszczu BioTech USA L-Carnitine 100.000 500 ml

Recenzje: 0

Jest to jeden z najmocniejszych suplementów z Karnityną. Jedna porcja produktu firmy BioTech USA dostarcza 2000 mg L-karnityny w wysoko przyswajalnej płynnej postaci. Formuła została wzbogacona w witaminy: witaminę B1 wspierającą prawidłowe funkcjonowanie serca oraz witaminy B3, B5, B6 przyczyniające się do zmniejszenia zmęczenia i znużenia oraz...

59,00 zł
Dostępny

CLA

Spalacz tłuszczu TREC CLA 100kaps

Recenzje: 0

CLA (Conjugated Linoleic Acid - Sprzeżony kwas linolowym -) jest zmodyfikowanym kwasem tłuszczowym występującym w niewielkich ilościach w naszym pożywieniu. Zastosowanie CLA jako suplementu diety wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej (hamuje proces powstawania i rozrostu komórek tłuszczowych), poprawia witalność, oraz zwiększa rezerwy energetyczne organizmu.

56,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie