Sale OLIMP HMBolon NX Mini Pack 10szt

HMBolon Nx® to zaawansowany preparat uzupełniający dietę w hydroksymetylomaślan wapnia, w ściśle opracowanym połączeniu z alfa ketoglutaranem argininy i jabłczanem kreatyny, wzmacniającymi działanie HMB.

More details

92,90 zł

92,90 zł per 10szt

Add to wishlist

Free shipping starts from 300,00 zł excluding delivery cost.

 • Więcej czystej masy mięśniowej!
  Więcej wzrostu redukcji tkanki tłuszczowej!

   

   

  HMBolon Nx® to zaawansowany preparat uzupełniający dietę w hydroksymetylomaślan wapnia, w ściśle opracowanym połączeniu z alfa ketoglutaranem argininy i jabłczanem kreatyny, wzmacniającymi działanie HMB.
  Hydroksymetylomaślan (HMB) ułatwia rozwój siły i beztłuszczowej masy mięśniowej. W badaniach naukowych zaobserwowano, że aktywność jego znacząco wzrasta w obecności kreatyny i argininy. Synergizm zachodzący pomiędzy tymi składnikami pokarmowymi można wytłumaczyć ich udziałem w różnych etapach tych samych szlaków metabolicznych, prowadzących do redukcji tłuszczu podskórnego i gromadzenia białek mięśniowych:

  Zobacz na czym polega różnica i przewaga HMBolon Nx® -rewelacyjnego matrixu nad innymi dostępnymi formami HMB:

  1. HMB hamuje aktywność enzymów katabolicznych, niszczących białka mięśniowe. W ten sam sposób działa też arginina oraz inne wolne aminokwasy. HMB jest jednak na tym polu niezwykle aktywny, gdyż dzięki zawartości w cząsteczce grupy metylowej hamuje enzymy najsilniejsze. Arginina wpływa na kwasowość środowiska komórkowego w ten sposób, że enzymy kataboliczne nie mogą niszczyć białek. Kreatyna zapobiega przenikaniu tych enzymów do białek mięśniowych. Jednocześnie eliminuje wolne rodniki tlenowe, czyli cząsteczki, które niszczą białka wspólnie z enzymami.
  2. HMB wpływa na produkcję anabolicznych hormonów steroidowych jako źródło jednostek izoprenowych. Jednostki izoprenowe są takim samym budulcem hormonów, jak aminokwasy budulcem białek. Kreatyna dostarcza bogatoenergetycznych fosforanów do poszczególnych etapów tej produkcji. Hormony pobudzają proces gromadzenia białek w komórkach mięśniowych. Tempo gromadzenia jest jednak uzależnione od ilości fosforanów dowożonych przez kreatynę. Arginina dostarcza tu poliamin i cyklicznych nukleotydów, wspomagających pracę anabolicznych hormonów steroidowych. Produkcja poliamin i cyklicznych nukleotydów jest dodatkowo uzależniona od aktywności kreatyny.
  3. HMB hamuje wiązanie cukrów z kwasami tłuszczowymi, czyli produkcję tłuszczu zapasowego. Arginina ułatwia rozpad tłuszczu zapasowego na cukry i kwasy. Dzięki powstającemu z argininy tlenkowi azotu, cukry i tłuszcze kierują się ku procesom spalania w komórkach mięśniowych. W efekcie tego spalania powstają bogatoenergetyczne fosforany przenoszone przez kreatynę do skurczu włókien mięśniowych i anabolizmu białek.
  4. Arginina może zostać przekształcona przez organizm w kreatynę. Do przemiany tej potrzebne są grupy metylowe. Ich źródłem jest między innymi HMB. Przy przekształcaniu argininy w kreatynę organizm może korzystać z grup metylowych HMB, prawdopodobnie przenoszonych pomiędzy związkami za pośrednictwem aktywnej metioniny.
  5. Alfa ketoglutaran (składnik alfa ketoglutaranu argininy), jabłczan (składnik jabłczanu kreatyny) oraz HMB należą do grupy nielicznych związków, których energia chemiczna ulega natychmiastowemu przeniesieniu na bogatoenergetyczne fosforany, dowożone następnie przez kreatynę do skurczu włókien i anabolizmu białek. Jabłczan może zachowywać. się też identycznie, jak kreatyna, czyli samodzielnie przenosić fosforany do wymienionych procesów. Alfa ketoglutaran zwiększa jednocześnie przemianę argininy w anaboliczny tlenek azotu, który dodatkowo, wspólnie z fosforanami i kreatyną odpowiada za możliwości siłowe włókien mięśniowych.

   
  Jak działa HMBolon Nx®?  Jak działa HMB?


  1. Hamuje aktywność enzymów katabolicznych.
  2. Stymuluje produkcję hormonów anabolicznych.
  3. Bierze udział w przemianie argininy do kreatyny.
  4. Blokuje dopływ cukru do produkcji tłuszczu zapasowego.

  5. Aktywizuje silny enzym anaboliczny – kinazę mTOR.
  6. Współpracuje z kinazami w aktywacji kompleksów inicjacyjnych, rozpoczynających etap syntezy białek nazywany elongacją.
  7. Aktywizuje PPAR – receptory stymulujące syntezę czerwonych włókien mięśniowych oraz białek transportujących i enzymów spalających kwasy tłuszczowe.

  W ten sposób ułatwia rozwój siły i beztłuszczowej masy mięśniowej.

  Jak jego działanie wzmacnia arginina?

  1. Wytwarza poliaminy wspomagające pracę hormonów anabolicznych.
  2. Wzmaga produkcję cyklicznych nukleotydów, które pobudzają anabolizm białek i rozbijają tłuszcz zapasowy.
  3. Ulega przemianie w anaboliczną kreatynę.

  4. Aktywizuje SRF – czynniki współpracujące z kinazą mTOR, stymulujące syntezę białek mięśniowych.

  Jak działanie HMB i argininy wzmacnia kreatyna?

  A. Dostarcza bogatoenergetycznych fosforanów do anabolizmu białek.
  B. Bierze udział w produkcji cyklicznych nukleotydów, które pobudzają anabolizm białek i rozbijają tłuszcz zapasowy.
  C. Umożliwia spalanie składników tłuszczu zapasowego z pozyskaniem energii do pracy.

  D. Pozostaje niezbędna do pracy enzymów anabolicznych (kinaz) i aktywizuje kinazę mTOR, co potęguje anaboliczne właściwości HMB i argininy.

  Składniki: β-hydroksy-βmetylomaślan wapnia, alfaketoglutaran argininy, jabłczan kreatyny, stearynian magnezu - substancja przeciwzbrylająca, żelatyna - otoczka kapsułki.

  Wartość odżywcza 4 kapsułki 8 kapsułek
  β-hydroksy-βmetylomaślan wapnia (CaHMB) 2200 mg4400 mg
  β-hydroksy-βmetylomaślan (HMB) 1760 mg3520 mg
  Alfaketoglutaran Argininy (AAKG) 1160 mg2320 mg
  Jabłczan kreatyny (TRCRM) 1160 mg

  2320 mg

  Zalecana dzienna porcja: 1 dawka (4 kapsułki) 1-2 razy dziennie. 

  Olimp

Suplement diety/dietetyczny środek specjalnego przeznaczenia żywieniowego dla osób aktywnych fizycznie, w tym sportowców. Produkt nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie lub boku opakowania (min. 3 miesiące przydatności do spożycia, w przypadku promocji data może być krótsza). Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży. Nie spożywać w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C, w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.