• Banner

Olimp PRO AMINO XPLODE POWDER 360g
 • Olimp PRO AMINO XPLODE POWDER 360g

Olimp PRO AMINO XPLODE POWDER 360g

5901330042911
Rating 

Pro Amino Xplode Powder® - zaawansowana BOMBA AMINOKWASOWA

PLN73.00
Tax included
Quantity

 • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
 • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
 • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
Description

PIERWSZY TAK PYSZNY SHAKE AMINOKWASOWY NA RYNKU!!!

We współczesnym podejściu do żywienia osób aktywnych fizycznie produkty będące skoncentrowanym źródłem wysokiej jakości białka zajmują ugruntowaną pozycję, a ich wykorzystanie w sporcie nie tylko zawodowym, ale i rekreacyjnym stale rośnie. W gestii dobrze wykształconych dietetyków z bogatym doświadczeniem zawodowo zajmujących się układaniem spersonalizowanych diet dla osób aktywnych fizycznie pozostaje umiejętny ich dobór, tak, aby optymalizować je w kierunku najwyższej wydajności, efektywność procesów regeneracji organizmu po wysiłku i ograniczać ryzyko rozwinięcia procesów katabolicznych w tkance mięśniowej w okresie około wysiłkowym czy przedłużającego się postu. Różnorodność produktów białkowych oferowanych na rynku jest ogromna, naszym sukcesem jest dobór tego najbardziej zbliżonego do zakładanych celów.

Pro Amino Xplode Powder® - zaawansowana BOMBA AMINOKWASOWA

Dla kogo jest przeznaczony Pro Amino Xplode Powder®?

Pro Amino Xplode Powder® to profesjonalny produkt kierowany dla każdego, kto szuka wysokiej jakości błyskawicznie przyswajalnego źródła aminokwasów, mającego pomóc w: 

 • przyroście i utrzymaniu masy mięśniowej,
 • zwiększaniu efektywności redukcji tkanki tłuszczowej (m. in. poprzez promowanie uczucia sytości po jego spożyciu),
 • utrzymaniu uczucia wysokiego poziomu energetycznego w trakcie wysiłku


Pro Amino Xplode Powder® - obowiązkowy po wysiłku, niezbędny w jego trakcie, nieodzowny po przebudzeniu i wskazany do każdego posiłku


Kiedy powinieneś wybrać Pro Amino Xplode Powder®?:
Hydrolizat białek serwatkowych (WPH) będący podstawą składnikową Pro Amino Xplode Powder® otrzymuje się przez enzymatyczne trawienie białek frakcji serwatkowej mleka. Dzięki zastosowaniu tego procesu długołańcuchowe białka o złożonej strukturze przestrzennej ulegają degradacji, do wolnych aminokwasów i prostych peptydów, które mogą być błyskawicznie wchłonięte w jelicie cienkim, w przeciwieństwie do wysoko ustrukturyzowanych białek (i). Obecność tak przygotowanego składnika powoduje, że organizm zaoszczędza znaczne ilości czasu i energii, których nie musi inwestować w trawienie produktu. Ze względu na powyższe Pro Amino Xplode Powder®powinieneś bezwzględnie wybierać: 

1. Zawsze po wysiłku (bezpośrednio po jego zakończeniu)

Rozpatrując okres do około godziny, jako ten najbardziej istotny z punktu widzenia anabolicznych zdolności organizmu, jak najszybsze dostarczenie substratów (aminokwasów) do odbudowy mikrostruktur mięśniowych, jest kluczowe dla generowania i utrzymywania postępów treningowych. Badania (ii) porównujące szybkość regeneracji po podaniu WPH i białka nie hydrolizowanego, jednoznacznie wskazało na zasadność spożywania po wysiłku pierwszego nich.
Badania prowadzone na grupie kulturystów (iii) jednoznacznie udowadniają, iż grupa przyjmująca hydrolizowany izolat białka serwatki zyskała więcej masy i siły mięśniowej, w porównaniu z grupą osób spożywającą kazeinę.
Podanie WPH bezpośrednio po treningu należy rozpatrywać również w kontekście przyspieszonej regeneracji zasobów energetycznych organizmu. Badania (iv) pokazują, iż spożywanie hydrolizatu białek serwatkowych wywołujeznaczący wzrost poziomu glikogenu w mięśniach szkieletowych w porównaniu do aminokwasów o łańcuchach rozgałęzionych (BCAA) i innych źródeł białka. Wywołane jest to silnymi właściwościami insulinotropowymi aminokwasów wchodzących w skład WPH (v, vi), który jest podstawowym składnikiem Pro Amino Xplode Powder®.2. W trakcie treningu (źródło energii o jednoczesnym anabolicznym profilu)
Należy również rozważyć dodatkowe, mniej oczywiste, profity stosowania hydrolizatu białek serwatkowych w trakcie wysiłku. Dobrze skonstruowane badanie pokazuje, iż spożywanie WPH (0,15 g/kg/h), szczególnie w połączeniu z węglowodanami o wysokim indeksie glikemicznym, zarówno podczas ćwiczeń o charakterze oporowym, jak i wytrzymałościowym, wzmaga syntezę białek w organizmie (vii). Przy nasilonych procesach anabolicznych przyjąć należy, iż katabolizm mięśniowy jest znacząco zmniejszony, co nabiera diametralnego znaczenia dla osób budujących masę mięśniową i tych pracujących nad definicją sylwetki. Nawiązują do tego wyniki badań, w których wykazano, że dodanie hydrolizatu białka do napoju węglowodanowego zapobiegało wzrostowi w osoczu kinazy kreatynowej (enzym występujący w mięśniach prążkowanych, mięśniu sercowym i mózgu; wysoki jego poziom świadczy o uszkodzeniu tkanki mięśniowej) i zmniejszało bolesność mięśni po wysiłku (viii).

3. Po przebudzeniu (zahamowanie „nocnego katabolizmu”)

4. Do posiłku (uzupełnienie pełnowartościowego białka).

Czym się kierować przy wyborze produktów aminokwasowych bazujących na WPH?

Jedynym uzasadnionym wyborem produktu aminokwasowego o najbardziej pożądanym profilu WPH, dostarczającego wszystkich 20 aminokwasów proteogennych jest skupienie się wyłącznie na produktach oferujących pełnofrakcyjne wysokie hydrolizaty białek serwatkowych, otrzymanych poprzez enzymatyczne trawienie: beta-laktoglobuliny, alfa-laktalbuminy oraz albuminy surowicy krwi. Wzorcowym produktem pod tym względem pozostaje Pro Amino Xplode Powder®.

Pro Amino Xplode Powder® - skonstruowały w formule LOW CARB & FAT

Pro Amino Xplode Powder® - więcej niż samo WPH


Hydrolizat białek serwatkowych, że względu na swój najbardziej pożądany ze wszystkich źródeł białka profil aminokwasowy, może funkcjonować jako samodzielny produkt. Niemniej jednak diametralnie lepsze rezultatyosiągniemy, gdy wybierzemy Pro Amino Xplode Powder®- produkt znacznie bardziej zaawansowany o nowoczesnym składzie, w którym pełnofrakcyjny hydrolizat białek serwatkowych uzupełniono o:

 • aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach bocznych (BCAA, L-leucyna, L-walina, L-izoleucyna), stanowiące aż około 1/3 wszystkich białek mięśniowych, których organizm nie jest w stanie sam wytwarzać i muszą być bezwzględnie dostarczane z zewnątrz. W przeciwnym wypadku staną się czynnikiem limitującym postępy treningowe,
 • L-glutaminę - kolejny aminokwas, którego ilość w tkance mięśniowej jest ściśle związana z jej zdolnością do syntezy białek. Im wyższy poziom glutaminy w mięśniach tym silniejszy anabolizm. Ponadto wraz z L-leucyną kontroluje szlaki sygnałowe hormonów anabolicznych (insulina, insulinopodobny czynnik wzrostu, mechaniczny czynnik wzrostu),
 • alfa-ketoglutaran L-argininy (AAKG), będący źródłem L-argininy, funkcjonującej jako prekursor kreatyny przyczyniającej się do wzrostu siły i zdolności regeneracyjnych. Jest też substratem do syntezy tlenku azotu (NO), który powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co po wysiłku może przyczyniać się do utrzymania nasilonego mikrokrążenia i lepszego zaopatrzenia mięśni w tlen i składniki odżywcze, bezpośrednio przekładające się na poprawione tempo regeneracji potreningowej,
 • L-lizynę, będącą kolejnym z aminokwasów egzogennych, przyczyniającym się do zwiększenia absorpcji wapnia i zapobieganiu osteoporozie, co jest szczególnie istotne w przypadku stosowania diet zakwaszających (wysokobiałkowe). Wraz z innymi aminokwasami synergistycznie współpracuje w utrzymaniu i wzroście beztłuszczowej masy ciała.
 • witaminę B6 i B2, które, odpowiednio, biorą udział w przemianach aminokwasów i uczestniczą w procesach utleniania i redukcji.Co dodatkowo wyróżnia Pro Amino Xplode Powder®:

 • czekoladowy smak o niespotykanym dotąd na rynku, wyrazistym bukiecie i kremowej, delikatnej konsystencji
 • doskonała rozpuszczalność
 • ultra skoncentrowana dawka
 • rozpuszczalny w małej ilości wody - tylko 50 ml - nie ma obciążania żołądka
 • aż 1625 mg dodatkowych, wolnych o farmaceutycznej czystości aminokwasów na porcję
 • aż 48 porcji w słoju - to 2 miesiące treningów
 • wielkość porcji dobrana do wagi ciała ćwiczącego
 • farmaceutyczna jakość, zagwarantowana przez Olimp Laboratories
 • rekomendacje sportowców Olimp Team.

SIĘGNIJ PO BEZKOMPROMISOWY KOKTAIL AMINOKWASOWY - PRO AMINO XPLODE POWDER®STWORZONY Z MYŚLĄ O POTRZEBACH NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH SPORTOWCÓW NA ŚWIECIE!

Informacja o wartości odżywczej
1 porcja
< 90 kg (7,5 g)
1 porcja
> 90 kg (15 g)
Wartość energetyczna 126,2 kJ/ 30,3 kcal 252,4 kJ/ 60,6 kcal
Tłuszcz
   w tym kwasy tłuszczowe nasycone
0,4 g
0,4 g
0,8 g
0,8 g
Węglowodany
     w tym cukry
0,5 g
0,5 g
1 g
1 g
Białko 5,5 g 11,0 g
Sól 0,15 g 0,3 g
Witamina B6 0,7 mg (50%*) 1,4 mg (100%*)
Witamina B2 0,7 mg (50%*) 1,4 mg (100%*)
Aminokwasy łącznie:
     w tym:
5 456,8 mg 10 913,6 mg
** L-leucyna   395,4 mg^ 645,4 mg 790,8 mg^ 1290,8 mg
250 mg"  500 mg"
** L-izoleucyna 220 mg^ 345,0 mg 440 mg^ 690 mg
125 mg"  250 mg"
** L-walina 213,6 mg^ 338,6 mg 427,2 mg^ 677,2 mg
125 mg"  250 mg"
** L-lizyna 347,4 mg^ 613,7 mg 694,8 mg^ 1 227,4 mg
266,3 mg"  532,6 mg"
L-alanina 195,3 mg 390,5 mg
L-arginina  94,8 mg  189,7 mg
kwas L-asparaginowy 415,4 mg 830,8 mg
** L-cysteina 74,9 mg 149,8 mg
kwas L-glutaminowy 714,6 mg 1429,1 mg
Glicyna 72,6 mg 145,1 mg
** L-histydyna 69,6 mg 139,3 mg
** L-metionina 81,2 mg 162,3 mg
** L-fenyloalanina 93,3 mg 186,6 mg
L-prolina 239,1 mg 478,3 mg
L-seryna 195,0 mg 390,0 mg
** L-treonina 263,2 mg 526,4 mg
** L-tryptofan 50,2 mg 100,4 mg
L-tyrozyna 94,2 mg 188,4 mg
L-glutamina 500 mg 1000 mg
alfa-ketoglutaran L-argininy (AAKG) 250 mg 500 mg

1 porcja dziennie (po przebudzeniu, między posiłkami, przed treningiem, po treningu lub przed snem) - w zależności od wagi ciała sugeruje się następujące dawkowanie produktu: do wagi 90 kg - 1 porcja 7,5 g, powyżej 90 kg - 1 porcja 15 g. Wielkość porcji dla danej wagi może być modyfikowana w zależności od indywidualnych potrzeb, planowanej intensywności wysiłku. 1 porcję 7,5 g (1,5 miarki) rozpuścić w 50 ml wody. Porcję 15 g rozpuścić w 100 ml wody. Spożyć zaraz po przygotowaniu.  Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Product Details
5901330042911
New product
Reviews

No customer reviews for the moment.

Write your review

Olimp PRO AMINO XPLODE POWDER 360g

Olimp PRO AMINO XPLODE POWDER 360g

Pro Amino Xplode Powder® - zaawansowana BOMBA AMINOKWASOWA

Write your review
16 other products in the same category:

Reference: 5901330043918

Brand: OLIMP Sport Nutrition

Olimp GOLD BEEF-PRO AMINO 300 tab

Review(s): 0

GOLD BEEF-PRO™ AMINO to odpowiedź specjalistów od suplementacji osób aktywnych fizycznie z renomowanego Olimp Laboratories® na konieczność dywersyfikacji źródeł protein dostępnych w diecie osób aktywnych fizycznie, u których zaistniała konieczność wzbogacenia diety w najwyższej jakości koncentraty protein pochodzenia wołowego, o znamiennym dla wysiłku...

Price PLN82.41
More
In stock

Reference: 728633100569

Brand: SCITEC NUTRITION

SCITEC BCAA Xpress 500g

Review(s): 0

BCAA Xpress jest produktem zawierającym w swoim składzie aminokwasy rozgałęzione w doskonałych proporcjach.Zostały połączone z wyśmienitym nektarowym smakiem niewątpliwe podnosząc walory smakowe produktu.Doskonale tłumi katabolizm powstały podczas ciężkich treningów siłowych oraz wpływa na poprawę procesów anabolicznych organizmu.

Price PLN89.99
More
In stock

Brand: TREC Nutrition

TREC BCAA G-Force 600g

Review(s): 0

BCAA G-FORCE to preparat zawierający optymalne proporcje aminokwasów rozgałęzionych: L-Leucyny, L-Waliny i L-Izoleucyny oraz wysoką dawkę mikrorozdrobnionej L Glutaminy. 

Price PLN113.00
More
In stock

Reference: 5902232611359

Brand: OstroVit

Aminokwasy OSTROVIT Supreme Pure BCAA 8-1-1 200g

Review(s): 0

OstroVit BCAA 8-1-1 to suplement diety zawierający w składzie najwyższej jakości aminokwasy rozgałęzione BCAA, w stosunku 8:1:1. Aminokwasy te charakteryzują się szerokim zastosowaniem wśród sportowców, szczególnie uprawiających sporty siłowe.

Price PLN25.00
More
In stock

Follow us on Facebook