Carbo

W świecie fitness, carbo jest niezbędnym uzupełnieniem codziennej diety. Dzięki zawartych w odżywce węglowodanom, poprawia efektywność przeprowadzonego treningu oraz wspomaga regenerację po wysiłku. Wsypany do bidonu, pomaga w budowaniu wymarzonej sylwetki. Ten tani suplement jest często niedoceniany. Sprawdź jakie jest jego działanie.  

Czym jest carbo?

Suplementy typu carbo są mieszanką wolno, średnio oraz szybko uwalnianych węglowodanów. Uzupełnione o witaminy, minerały oraz aminokwasy wspomagają pracę układu nerwowego. Skrobia, która jest w nich zawarta, prowokuje do szybkiego metabolizowania do postaci glukozy i wyrzutu we krwi. Tak szybki zastrzyk energii, odsuwa poczucie zmęczenia podczas treningu. Jest to nieoceniona pomoc w momencie, gdy intensywny wysiłek doprowadza do drenażu zasobów energetycznych. Wypite podczas treningu pozwalają odzyskać utracony glikogen z mięśni, natomiast po treningu wspomaga w szybkiej regeneracji organizmu, zapobiegając katabolizmowi.

Węglowodany mimo czarnego PRu, są ważnym elementem w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Odpowiadają m.in. za:

  • Łatwo przyswajalne źródło energii
  • Chronią białka przed rozpadem
  • Pomagają w przyswajaniu wapna

Dawkowanie carbo

Moc odżywki odczujesz, gdy spożyjesz ją we właściwym czasie i w odpowiednich dawkach. Przyjęło się, że najlepiej sięgnąć po nią 30 minut przed treningiem. Natomiast jeśli planujesz długi i intensywny trening, warto przygotować bidon z carbo, by dał kopa na kolejne minuty wyciskania potów. Nie przesadzaj z ilością węglowodanów,  ich nadmiar organizm przekształci w niechcianą tkankę tłuszczową. Przepis na idealną dawkę? Wylicz swoje zapotrzebowanie energetyczne, następnie podziel je makroskładniki. Dzięki temu będziesz wiedział ile gramów węglowodanów z carbo możesz przyjąć. Producenci rekomendują od 30 do 50 gramów odżywki przed oraz po treningu, ale to Ty ustalasz własne zasady suplementacji. Co istotne, carbo nie jest dla każdego. Nie zaleca się go osobom zmagającym się z insulinoopornością , a także tym, które są na redukcji. Dodatkowa dawka węglowodanów zaburzy utratę kilogramów.

Ilość produktów: 15

Pokazano 1-12 z 15 pozycji

Aktywne filtry