Menu

Co nowego?

Obserwuj nas na:

Suplementacja podczas cyklu sterydowego

Suplementacja podczas cyklu sterydowego

Środki anaboliczne to nie cukierki. Jednak wielu młodych adeptów kulturystyki, a także Ci starsi nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. Brak wiedzy to duży problem i niestety nie wiele osób interesuję się swoim zdrowiem bo liczy się tylko wynik na płaskiej czy obwód bicepsa. Suplementy podczas cyklu sterydowego ? Owszem są jak najbardziej wskazane by zadbać o swoje zdrowie, a także zwiększyć efekty anaboliczne SAA. Na rynku dostępne są przeróżne środki anaboliczne. Jedne miej toksyczne dla organizmu zaś drugie powodują dużą destrukcję. Pierwsze co powinniśmy zadbać o podstawowe badania morfologia, tarczyca, panel wątrobowy, hormony. Czasami już po badaniach wychodzi, że należy odpuścić cykl. Jeśli jest wszystko w porządku i jesteśmy zdecydowani warto zainteresować się co należy suplementować by zmniejszyć skutki uboczne oraz zadbać o swoje zdrowie.

Omega 3

Podczas stosowania środków dopingujących jedną z najważniejszy ról odgrywa Omega 3. Środki dopingujące bardzo mocno zaburzają równowagę między cholesterolem dobry i złym a więc HDL I LDL na niekorzyść dobrego cholesterolu. Bardzo często podczas badań cholesterolu (99% przypadków) okazuje się iż cholesterol całkowity jest w widełkach natomiast zły cholesterol przekracza 115 a więc górne granice normy. Co za tym idzie zwieksza ryzyko chorób związanych ze złym cholesterolem i bywa najczęstszym powodem problemów zdrowotnych każdej osoby stosującej środki dopingujące! A więc najważniejsze to robić badania i kontrolować zły cholesterol oraz regularnie przyjmować omege 3 osobiscie polecam 3x po 2 g omegi 3 z wysoką zawartością EPA I DHA!

kwas tauroursodeoxycholiczny

Duże uznanie dzięki swojemu działaniu oraz skuteczności zyskał właśnie kwas tauroursodeoxycholiczny. Dzięki danemu kwasowi nasza wątroba otrzymuje duże wsparcie, ponieważ przyspiesza wydalanie metabolitów sterdydów oraz chroni przed uszkodzeniami wątroby jednak nie zapewni regeneracji. Doskonale sprawdzi się przy sterydach alfa-alkalizownych, które silnie spowalniają przepływ żółci. Mimo zadawalających efektów sam kwas tauroursodexycholiczny nie wystarczy.

Ostropest Plamisty

Wszystkim dobrze znany ostropest plamisty, często wykorzystywany w kuchni w ziarnach. Ostropest plamisty stosowany jest w wielu przypadkach uszkodzeń wątroby. Potrafi sobie poradzić nawet z ostrymi zatruciami wątroby, sprawdza się również przy zatłuszczeniu oraz marskości wątroby. Cena tego produktu nie jest droga więc warto się zapatrzeć w ostropest. Badania dowodzą, że potrafi sobie poradzić nawet w przypadku zatrucia muchomorem sromotnikowym. Wykazuję to jego naprawdę silne działanie, dlatego możemy zaufać i suplementować na cyklu sterydowym aby pozbyć się toksyn z organizmu.

Fosfolipidy sojowe

Fosfolipidy sojowe wszystkim dobrze znane tylko pod troszkę inną nazwą taką jak Esseliv czy hepaliv. Doskonale wam znane produkty. Fosfolipidy po dostaniu się do organizmu odbudowują uszkodzone błony komórkowe i cytoplazmatyczne komórek wątroby. Środek sprawdzi się doskonale jednak przy silnych środkach sterydowych potrzeba naprawdę dużych dawek przez co cena owej suplementacji wzrasta. Mimo to wydaje mi się, że nie ma nic ważniejszego niż zdrowie i na nim nie ma co oszczędzać.

karczoch (Cynara scolymus)

Karczoch działa żółciotwórczo oraz żółciopędnie, bardzo mocno pobudza regenerację miąższu wątrobowego,przeciwdziała stłuszczeniu wątroby, zwłaszcza w przypadkach współistnienia zaburzeń gospodarki tłuszczowej.

N-acetylocysteina (NAC)

NAC ma wiele właściwości jednak nam w tym przypadku należy na zdolności odtruwania i ochrony wątroby przed substancjami toksycznymi. Może przyspieszyć detoksytacje organizmu oraz wspierać organizm w odbudowie komórek.

Podczas cyklu warto też zadbać o serce i układ krążenia. Często bywa tak, że środki SAA podwyższają ciśnienie tego ignorować nie można dlatego warto choćby dodać prawdziwy czosnek czy wyciąg z głogu. Zadbajmy także o odpowiednie kwasy tłuszczowe takie jak omega 3, które także będą wspierały nasz organizm.

Warto wspomnieć o takim produkcie jak Acard . Hamuje on zlepianie się płytek krwi. A dokładniej działa przeciw zakrzepowo. Niektóre środki anaboliczne mają silny wpływ właśnie na zagęszczanie się krwi. Nie możemy do tego dopuścić by powstał jakiś zakrzep. Jest to bardzo groźne i niebezpieczne, powstały zakrzep może się oderwać i narobić potężnych szkód w organizmie. Dlatego badajmy się kontrolujmy organizm. Badania, a potem cykle sterydowe.

Należy jednak pamiętać, że mimo stosowania suplementacji profilaktycznej zależy zachować rozsądek. Bo jednak nawet takie wsparcie może okazać się zbyt słabe. Bez wątpienia zwiększy to nasz komfort w okresie cyklu sterydowego, jednak zachowajmy odpowiednią ostrożność oraz umiar jeśli jest to możliwe.

 

Top