BCAA

Jeśli chcesz szybciej widzieć rezultaty swojej pracy nad sylwetką i wesprzeć procesy budowy mięśni oraz ich regeneracji, warto wspomóc się suplementami. BCAA to jedne z najpopularniejszych produktów tego typu. Zarówno opinie samych trenujących, jak i ekspertów są zgodne – to świetny dodatek do treningu dla każdego, kto pragnie budować masę mięśniową lub ochronić ją podczas redukcji. 

Co to jest i co daje stosowanie BCAA? Suplementy te zawierają aminokwasy rozgałęzione, które należą do grupy egzogennych, czyli takich, których organizm nie jest sam w stanie wytworzyć. BCAA to angielski skrót oznaczający właśnie aminokwasy rozgałęzione (Branched Chain Amino Acids). Trzy substancje – walina, izoleucyna oraz leucyna – wchodzące w skład preparatów tego rodzaju dostarczają mięśniom ich naturalnego budulca, dlatego z ich pomocą tworzenie i utrzymanie masy mięśniowej jest znacznie prostsze.

Aminokwasy BCAA – kiedy brać?

Kiedy brać suplement, by uzyskać jak najlepsze efekty? Aminokwasy BCAA przyjmuje się okołotreningowo. Zaleca się przyjęcie suplementu około godziny przed treningiem – wówczas jego działanie polega przede wszystkim na ochronie mięśni i wspieraniu ich rozrostu przy jednoczesnym wzroście siły i wydajności. Kolejną dawkę należy przyjąć ok. 15 minut po treningu – wtedy zadbają przede wszystkim o odpowiednią regenerację mięśni i zapobiegną ich rozpadowi, zmniejszając zmęczenie. W dni beztreningowe najczęściej przyjmuje się BCAA rano. Warto jednak pamiętać, że z punktu widzenia zdrowotnego ich spożywanie na czczo jest niewskazane.

Dawkowanie BCAA i skutki uboczne

Zalecana dzienna dawka BCAA to od 0,5 do 1 g suplementu na 10 kg masy ciała. Opinie ekspertów są w tej kwestii zgodne. Potwierdzają również, że zbyt duże dawkowanie może wywołać niepożądane skutki uboczne, obejmujące m.in. utrudnione przyswajanie innych aminokwasów, a także uszkodzenia nerek czy wątroby. Aminokwasy BCAA przyjmowane jednak zgodnie z zaleceniami nie wykazują żadnego niepożądanego działania na organizm. W związku z tym pytanie „czy warto” wydaje się zbędne. To bezpieczny i bardzo dobry suplement.

Najlepsze BCAA w naszej ofercie

Nasza propozycja obejmuje najlepsze BCAA na rynku. Sklep Świat Supli proponuje produkty takich marek jak BioTechUSA, Olimp, OstroVit, 7Nutrition, TrecNutrition i innych renomowanych marek. Dostępne są zarówno preparaty z BCAA w proszku, które można spożywać formie szejków, jak i kapsułki czy gotowe żele regeneracyjno-energetyczne, których skład wzbogacono o inne korzystne substancje. Sam możesz więc wybrać produkt, którego forma, wielkość czy cena najbardziej Ci odpowiadają. Serdecznie polecamy! 

Jest 45 produktów.

Pokazano 1-24 z 45 pozycji

Aktywne filtry

Indeks: 1628

BCAA

Aminokwasy SCITEC BCAA Xpress 700g

BCAA Xpress jest produktem zawierającym w swoim składzie aminokwasy rozgałęzione w doskonałych proporcjach.Zostały połączone z wyśmienitym nektarowym smakiem niewątpliwe podnosząc walory smakowe produktu.Doskonale tłumi katabolizm powstały podczas ciężkich treningów siłowych oraz wpływa na poprawę procesów anabolicznych organizmu.

105,99 zł
W magazynie

Indeks: 728633100569

BCAA

Aminokwasy SCITEC BCAA Xpress 500g

BCAA Xpress jest produktem zawierającym w swoim składzie aminokwasy rozgałęzione w doskonałych proporcjach.Zostały połączone z wyśmienitym nektarowym smakiem niewątpliwe podnosząc walory smakowe produktu.Doskonale tłumi katabolizm powstały podczas ciężkich treningów siłowych oraz wpływa na poprawę procesów anabolicznych organizmu.

89,00 zł
W magazynie

Indeks: 728633107520

BCAA

Aminokwasy SCITEC BCAA 6400 375tab

BCAA 6400 to najwyższej jakości aminokwasy rozgałęzione BCAA. Ich głównymi funkcjami jest ograniczanie rozpadu i nasilanie odbudowy białek, poprawianie bilans azotowy oraz regulacja gospodarki tłuszczowej i węglowodanowej.

74,00 zł
W magazynie

Indeks: 5901330056062

BCAA

Aminokwasy DNA BCAA 2:1:1 500g

Aminokwasy BCAA są jednym z najczęściej polecanych preparatów  przyczyniających się do budowy mięśni przez profesjonalnych sportowców. Kompozycja 2:1:1 oznacza, że stosunek aminokwasu leucyny do aminokwasów izoleucyny i waliny jest dwukrotnie większy.

47,00 zł
W magazynie